top of page

Padovanok augalą, o mes juo rūpinsimės!

Tai augalų prieglauda. Pirmoji Lietuvoje. Pasaulyje - taip pat galbūt pirmoji.

Kalbant plačiau, tai - simbolis, kuriuo manifestuojama gamtos ir žmogaus draugystė. Šiandien, kuomet kovoja dvi pusės - jėga už gamtą ir jėga prieš gamtą, svarbu neužmiršti, kokia gyvybė yra dar arčiau mūsų. Tai kambariniai augalai. Paradoksas, kol kažkas tyliai pjauna medžius visame Pasaulyje, kažkas garsiai piketuoja dėl to. Ir tai - nuolatinis procesas. Tačiau, kodėl mums neišmokti kovoti su globaliomis ekologinėmis problemomis kuriant?

Kūryba - tai geriausias įrankis pakreipti savo idėjas link materializacijos.

Todėl - mano, Aistės, GYVYBĖS LANGELIO įkūrėjos, vizija labai paprasta ir aiški - pastatyti atsisakytų augalų oranžeriją, kurioje būtų edukuojama apie ekologiją, gydomi žmonės augalų terapijos būdu, čia laisvalaikį galėtų leisti visi norintys, apžiūrėdami augalus ir skaitydami jų įkvepiančias atsiradimo prieglaudoje istorijas.

 

Tikslas - skatinti žmones pamilti gamtą ne žodžiais, bet širdimi.

 

Augalų prieglaudoje šiuo metu yra nuvargusi, beveik sudžiūvusi gėlė iš žymaus restorano. Tačiau aš jos neišmetu. Atvykusiems į GYVYBĖS LANGELĮ paaiškinu priežastis - jos žemėse yra daug nuorūkų, vienkartinių plastiko šaukštelių, celofaninių popierėlių, vienkartinių cukraus maišelių. Žinant šitai, aišku, kodėl augalas nustoja egzistavęs. Taip yra ir su užmiesčio pamiškėmis ar banginio skrandžiu, kurių turiniai pilni žmonių išmetamų šiukšlių.

Tad, augalas tampa kalba, kuria būtų bandoma susikalbėti paaiškinant, kodėl reikia vaikus ir, žinoma, suaugusius paskatinti, pirmiausia, pradėti mylėti namų augalą. Jį gerbti.

Galbūt, įgyta pagarba gamtai suveiks, kai reikės gerbti ir patį žmogų.

 

Kviečiu Tave prisijungti prie gerų darbų darymo.

GYVYBĖS LANGELIS 

  • Augalų prieglauda pradėjo veikti 2018 metų vasarą.

  • Šiuo metu joje yra apie 350 įvairių kambarinių augalų.

  • Joje dirba 3 savanoriai. Fotografė Karolina, lietuvių filologė Kristina, Lietuvoje gyvenanti ukrainietė Maryna. 

  • Savanorystės pagrindu GYVYBĖS LANGELYJE dirba vienas nuolatinis darbuotojas - tai aš, jo įkūrėja Aistė.

  • Augalų prieglaudos erdvė - 179 kv.m. dydžio.

FAKTAI

bottom of page